Home / Schronisko / Informacje ogólne

Informacje ogólne

Od 1993 roku w Boguszycach Małych 25 mieszkały porzucone zwierzęta.  Od samego początku przytulisko utrzymywało się jedynie z darowizn, ale z roku na rok zwierząt przybywało, aż do 2009 roku, kiedy ich liczba zbliżyła się do 800, a brak adopcji nie dawał szans na jakiekolwiek polepszenie sytuacji.  Był to jasny sygnał dla wolontariuszy oraz osób obserwujących sytuację na forach internetowych, że radykalne zmiany oraz duże zaangażowanie są niezbędne, aby przytulisko mogło dalej istnieć i realnie pomagać najbardziej potrzebującym zwierzętom.

Na skutek zmian z funkcji Prezesa Zarządu została odwołana zarządzająca od 1993 przytuliskiem Bożena Wahl, w przytulisku co weekend zaczęły pojawiać się rzesze wolontariuszy, psy i koty przeszły gruntowne przeglądy weterynaryjne, (większość wymagała natychmiastowej pomocy). Zwierzęta zaczęły być ogłaszane w internecie, zaczęli znajdować  się chętni do adopcji, przyjeżdżają dary, a Boguszaki zyskują wielu przyjaciół.

W 2013 przytulisko uzyskuje numer weterynaryjny i staje się oficjalnym schroniskiem. Organizowane są akcje bezpłatnej kastracji zwierząt właścicielskich, szkolenia posłuszeństwa, pogadanki dla uczniów i kursy pracy z psami dla opiekunów oraz wszystkich zainteresowanych.

Na dzień dzisiejszy tzn. maj 2015 w schronisku znajduje się 200 psów oraz 5 kotów. Wszystkie zwierzęta objęte są opieką weterynaryjną są regularnie szczepione i odrobaczane. Większość poszukuje nowych domów poprzez ogłoszenia na portalach internetowych oraz w gazetach. Cześć prawdopodobnie zostanie w schronisku do końca życia, dlatego ważne jest, aby miały jak najlepsze warunki.

W każdy weekend serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą pomóc w wyczesywaniu psów, wychodzeniu na spacery, sprzątaniu itp. Istnieje możliwość zorganizowania transportu z Warszawy dla chętnych. Więcej informacji pod numerami telefonów 509 201 457 (Ewa) oraz 513 430 207 (Agnieszka)

 
Mamy wielu przyjaciół zarówno w Polsce jak i za granicą. To również dzięki ich pomocy tak ogromna liczba zwierząt znalazła domy w Polsce, Szwajcarii, Szwecji, Francji, Niemczech, a nawet w Kandzie.
Większość naszych rezydentów jest niezwykle ufna, garnie się do wolontariuszy i odwiedzających, chętnie uczestniczy w szkoleniach. Inne są smutne, zrezygnowane, niespecjalnie skore do kontaktów z człowiekiem, ale nie są agresywne. Sporo mamy schroniskowych weteranów, których adopcje sprawiają nam wiele radości.

Wszystkie suczki przebywające w schronisku są wysterylizowane, kończymy kastracje samców. Na miejscu znajduje się salka operacyjna, regularnie przyjeżdża lekarz weterynarii.
Co sobotę i niedzielę w godz. 10.00 – 14.00 odbywają się szkolenia psów z zakresu posłuszeństwa, chodzenia na smyczy, oswajania z człowiekiem (zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy!)

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin, to naprawdę niezwykłe przeżycie.

Jednocześnie przypominamy, że zwierzęta w Boguszycach przebywają w dużych grupach, dlatego należy bezwzględnie stosować się do zaleceń pracowników schroniska, pamiętać o zamykaniu furtek i drzwi za sobą oraz o nie przechodzeniu przez wybiegi bez osoby towarzyszącej z Fundacji lub schroniska.

Dla odwiedzających schronisko jest czynne :
Od poniedziałku do piątku w godz. 9.00- 14.00
W soboty i niedziele  9.00- 16.00

Telefon 509 201 457   Ewa Wiśniewska lub 513 430 207 Agnieszka Piotrowska
W przypadku znalezienia porzuconego, błąkającego się psa z terenu gminy Rawa Mazowiecka prosimy jednocześnie poinformować właściwy Urząd Gminy Rawa Mazowiecka Al. Konstytucji 3 Maja 333 tel. 46 814 47 11 P. Iwona Gierach w nagłych wypadkach Straż Miejska 601 353 221
Jesteśmy JEDYNYM oficjalnym schroniskiem na terenie Gminy Rawa Mazowiecka

Aktualności

PODZIĘKOWANIA ZA DARY OD FIRMY DINGO

Boguszki dziękują bardzo firmie DINGO za przesłanie dużej ilości szelek (w tym także zapinanych bardzo zmyślnie, dzięki czemu psiaki nie (więcej…)

PIT – WSPANIAŁE METAMORFOZY

PIT trafił do nas na początku września – koczował na stacji benzynowej i straszył swoim stanem zdrowia. Dobrze nie było (więcej…)

Życzenia Świąteczne

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele Boguszków, Całą ekipą schroniskową chcieliśmy życzyć wszystkim wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia, udanego Sylwestra i spełnienia planów (więcej…)