Home / Aktualności / GARDO – będziemy pamiętać

GARDO – będziemy pamiętać

09.04.2015 był dla nas bardzo smutnym dniem. Musieliśmy pożegnać wieloletniego rezydenta schroniska. GARDO prawdopodobnie urodził się w Boguszycach, przez kilka lat mieszkał w grupie kilkudziesięciu psów i nie był najlepiej traktowany.  Odkąd zajmujemy się schroniskiem, GARDO został przeniesiony do mniejszej grupy. staraliśmy się również do niego zbliżyć. GARDO nie był z tego powodu zadowolony, wolał trzymać się na uboczu. GARDO powoli przezwyciężał swoją nieśmiałość i coraz częściej podchodził niedaleko nas, zerkał co robimy, jak głaszczemy inne psy. Sam z własnej woli podchodził tylko, aby dostać smaczka.

Od pewnego czasu GARDO miał problemy z wysiusianiem się, standardowe badania nie wykazały nieprawidłowości .Przed Świętami GARDO trafił do kliniki, gdzie zdiagnozowano zmianę nowotworową w opuszku prącia oraz cechy  atonicznego pęcherza i duże zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie, które również powodują problemy z pęcherzem. Niestety rokowania byly bardzo złe. Wczoraj GARDO został uśpiony … przez ostatnie kilka dni pokazał jakim fajnym psem mógł się stać, chodził na smyczy, cierpliwie poddawał się zabiegom lekarskim, tylko trochę zdemolował gabinet i wydawało się, że po wyzdrowieniu będzie zupełnie innym psem … nie udało nam się.

Żegnaj psiaku, pamiętamy o Tobie. I wciąż staramy się znaleźć domy dla Twoich kolegów.

 

 

Aktualności

Zbieramy na karmę! Trudna sytuacja

Szanowni Państwo, Od pewnego czasu Boguszki mają pod górkę. Niezbędne modernizacje schroniska (m.in. wymiana całe elektryki, której koszt to prawie (więcej…)

PODZIĘKOWANIA – AQAREL ZOO

FUNDACJA SZANSA składa ogromne podziękowania firmie Aquael Zoo, która przekazała naszym Boguszkom smycze oraz posłania w ramach IX Edycji Wielcy (więcej…)

PODZIĘKOWANIA – GRANDE FINALE

Fundacja Ostatnia Szansa wraz ze wszystkimi Boguszkami, serdecznie dziękuje firmie GRANDE FINALE  (www.grandefinale.pl) za podarowanie ogromnego pudła z koszulkami pooperacyjnymi (więcej…)