Home / Aktualności / PROJEKTY FUNDACJI

PROJEKTY FUNDACJI

Szanowni Państwo,

Fundacja Ostatnia Szansa to nie tylko schronisko gdzie mieszka prawie 200 psów. To również projekty, poprzez które chcemy promować właściwą opiekę nad zwierzętami, przekazywać wiedzę o zajmowaniu się nimi oraz przyczyniać się do zmniejszenia bezdomności zarówno wśród psów jak i kotów.

1. AKCJA STERYLIZACJA
Projekt realizowany 4 rok w gminie Rawa Mazowiecka. Jest to akcja podczas której zabiegi sterylizacji psów i kotów właścicielskich odbywają się bezpłatnie w lecznicy współpracującej z nami. Wszystko to jest możliwe dzięki sponsorom, którzy co roku przeznaczają na ten cel niemałe kwoty. Małe podsumowanie:

rok 2014
215 psów zostało poddanych zabiegowi

rok 2015
95 psów i 41 kotów zostało poddanych zabiegowi

rok 2016 – akcja niedługo się zacznie, obecnie trwają ustalenia i do akcji włączy się również gmina Rawa Mazowiecka.

2. AKCJA DOKARMIANIA BEZDOMNYCH KOTÓW NA TERENIE GMINY
Od początku roku Fundacja Ostatnia Szansa przekazuje regularnie jedzenia dla osób dokarmiające bezdomne koty na terenie gminy. Akcję koordynuje nasza wolontariuszka Jola, mieszkanka Rawy. Koty dostają suchą i mokrą karmę, a po rozpoczęciu Akcji Sterylizacja będą sukcesywnie przynoszone na zabiegi, dzięki czemu ich grono nie będzie się powiększać.

3. AKCJE EDUKACYJNE

Nasi wolontariusze oraz członkowie Fundacji regularnie goszczą w szkołach i przedszkolach, gdzie uczestniczą w lekcjach dotyczących zajmowania się zwierzętami. Programy lekcji są różne, dostosowane do wieku uczniów oraz zapotrzebowania – możemy porozmawiać o schronisku, o bezdomnych zwierzętach, o możliwości zaangażowania uczniów w wolontariat, o posiadaniu psa, o szkoleniach itp. Jeździmy do szkół i przedszkoli w Rawie Mazowieckiej oraz w Warszawie i okolicach. Jeżeli jesteś zainteresowany lekcjami w swojej placówce, odezwij się do nas: schronisko@psiaszansa.pl.
Do szkół możemy przyjeżdżać w czasie, którego nie poświęcamy naszym zwierzętom, prosimy więc wziąć pod uwagę, że nie jesteśmy w stanie umówić się na przyjazd z dnia na dzień.

Tym zajmujemy się poza naszą główną działalnością, czyli prowadzeniem schroniska dla bezdomnych zwierząt – nie chcemy ograniczać się tylko do jednej aktywności, nawet jeżeli czasami nie wiemy w co włożyć ręce.
Będziemy ogromnie wdzięczni jeżeli pomożecie nam Państwo, wpłacając choćby niewielką kwotę na konto naszej Fundacji:

FUNDACJA OSTATNIA SZANSA
JANA BLATONA 3/141
01-494 WARSZAWA
Alior Bank: 90 2490 0005 0000 4530 8849 1950
paypal: pomoc@psiaszansa.pl

Pomoże nam to w zapewnieniu opieki naszym zwierzakom – większość z nich to psy powyżej 6 roku życia, wymagają specjalistycznej karmy, badań, suplementów diety czy leków. A mając wsparcie potrzebne do prowadzenia schroniska, możemy działać również w szerszym zakresie – promując sterylizację zwierząt oraz prowadząc akcje edukacyjne.

Aktualności

Zbieramy na karmę! Trudna sytuacja

Szanowni Państwo, Od pewnego czasu Boguszki mają pod górkę. Niezbędne modernizacje schroniska (m.in. wymiana całe elektryki, której koszt to prawie (więcej…)

PODZIĘKOWANIA – AQAREL ZOO

FUNDACJA SZANSA składa ogromne podziękowania firmie Aquael Zoo, która przekazała naszym Boguszkom smycze oraz posłania w ramach IX Edycji Wielcy (więcej…)

PODZIĘKOWANIA – GRANDE FINALE

Fundacja Ostatnia Szansa wraz ze wszystkimi Boguszkami, serdecznie dziękuje firmie GRANDE FINALE  (www.grandefinale.pl) za podarowanie ogromnego pudła z koszulkami pooperacyjnymi (więcej…)