Home / Aktualności / Wysyp szczeniaczków w schronisku

Wysyp szczeniaczków w schronisku

Zbliżają się wakacje, a co za tym idzie, szczeniaczki kupione na Święta, ferie itp zaczynają być zbędnym balastem, którego należy się pozbyć.

Nie ma dnia, żebyśmy nie dostawali telefonów z informacjami o nowych psach w potrzebie – wyrzucanych, przywiązywanych w lesie do drzew itp. W ciągu ostatnich dwóch tygodni do schroniska trafiło kilkanaście nowych zwierzaków, w tym sporo szczeniaków. Nie chcemy, żeby spędzały swoje pierwsze miesiące życia u nas, pomimo że staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki, spokój, kilka posiłków dziennie i oddzielne od innych grup miejsca, nie możemy zapewnić im tak wiele uwagi, jak potrzebują. Dlatego też prezentujemy tutaj młode zwierzaki, które potrzebują jak najszybciej domów.

Każdy szczeniak wychodząc ze schroniska jest zaczipowany, zaszczepiony przeciwko chorobom zakaźnym oraz wściekliźnie (dotyczy szczeniaków powyżej 3 miesiąca życia), odrobaczony kilkukrotnie oraz odpchlony.  Nie wydajemy szczeniaków do mieszkania na dworze, a wraz z umową adopcyjną nowy opiekun podpisuje zobowiązanie do kastracji zwierzęcia w momencie osiągnięcia przez nie dojrzałości płciowej (warunek nienegocjowalny).

 

1. BIAŁY SZCZENIACZEK – ur. ok 01.2017, wesoły i ciekawy świata samczyk, szaleje całymi dniami z innymi szczeniaczkami, kocha ludzi, będzie otwartym i bardzo inteligentnym psiakiem. Szuka aktywnego domu.

2. JOHNY – ur. ok 01.2017, szczeniaczek w typie owczarka niemieckiego. Trafił do nas z odciśniętą na szyi szeroką obrożą albo łańcuchem. Podejrzewamy, że miał być psem podwórkowym, ale się nie sprawdził. To jeszcze psie dziecko, wesołe, pocieszne, szukające zabawy i przytulenia. Szuka doświadczonego domu, który wie jak postępować z owczarkami, żeby je wychować i żeby nie weszły na głowę.

3. AMELKA – ur. ok 01.2017, razem z 5 rodzeństwa mieszkała na tyłach stodoły, mamusia jest dzika i bardzo trudno jest ją złapać. Trzy szczeniaki znalazły domu, do na przyjechały trzy sunie. AMELKA jest wesoła i kocha zabawę.

4. ALA – ur ok. 01.2017, razem z 5 rodzeństwa mieszkała na tyłach stodoły, mamusia jest dzika i bardzo trudno jest ją złapać. Trzy szczeniaki znalazły domu, do na przyjechały trzy sunie. ALA jest spokojna i w porównaniu z siostrą raczej ospała, ale pierwsza idzie uspokoić inne szczeniaki. Lubi być szefową.

5. – ur. ok 01.2017, została wyrzucona z samochodu w wiosce niedaleko nas. Biegała od samochodu do samochodu i prosiła o pomoc. Jest otwarta, wesoła i ciekawa świata, kocha ludzi i rozrabianie na tarasie.

PROSIMY O POMOC W SZUKANIU DOMÓW DLA NASZYCH SZCZENIACZKÓW – IM SZYBCIEJ ZNAJDĄ SWOJE MIEJSCA, TYM LEPIEJ DLA NICH I DLA NAS (BĘDZIEMY MOGLI POMÓC KOLEJNYM PSIAKOM)

Jeżeli interesują Państwa dodatkowe informacje, zdjęcia piesków, prosimy o kontakt Ewa 509 201 457, Agnieszka 13 430 207

Aktualności

Zbieramy na karmę! Trudna sytuacja

Szanowni Państwo, Od pewnego czasu Boguszki mają pod górkę. Niezbędne modernizacje schroniska (m.in. wymiana całe elektryki, której koszt to prawie (więcej…)

PODZIĘKOWANIA – AQAREL ZOO

FUNDACJA SZANSA składa ogromne podziękowania firmie Aquael Zoo, która przekazała naszym Boguszkom smycze oraz posłania w ramach IX Edycji Wielcy (więcej…)

PODZIĘKOWANIA – GRANDE FINALE

Fundacja Ostatnia Szansa wraz ze wszystkimi Boguszkami, serdecznie dziękuje firmie GRANDE FINALE  (www.grandefinale.pl) za podarowanie ogromnego pudła z koszulkami pooperacyjnymi (więcej…)