Home / Psy w nowych domach / Gonzo

Gonzo

Słowa kluczowe: ,

GONZO przyjechał do nas w kwietniu 2016 z przytuliska dla psów w Krzesimowie. Przyjechał zaszczepiony tylko przeciwko wściekliźnie, bez odrobaczeń, nieodpchlony, z ogromnym stanem zapalnym skóry i z gigantyczną nadwagą. Widać było, że psiak przez długi czas nie chodził na spacery, a jedynie przebywał w kojcu. Odcisnęło to piętno na jego zdrowiu – stawy są nieodwracalnie zniszczone. Dzięki regularnym spacerom, najpierw krótkim, teraz coraz dłuższym, GONZO piękne gubi zbędne kilogramy i odbudowuje mięśnie oraz kondycję. Jest na specjalistycznej karmie dla psów otyłych Obesity. Został również ogolony prawie do gołej skóry … na szczęście zdążyliśmy to zrobić przed nadejściem upałów, dzięki czemu GONZO nie odparzał sobie skóry i zaczęła ona wreszcie oddychać.

GONZO ma ok 8 lat, jest wykastrowanym i bardzo przyjaznym psiakiem. Od początku pobytu u nas pięknie współpracował zarówno z opiekunem jak i z wolontariuszami zabierającymi go na spacery oraz obcinającymi skołtunione futro. Z dużym zaangażowaniem od pierwszego dnia uczestniczył w spacerach, nawet jak na początku ciągnął język po ziemi. W tej chwili GONZO jest w grupie z kilkoma innymi psami i dogaduje się z nimi bez żadnych problemów. To psiak unikający konfliktów, nie prowokujący nikogo, starający się zając sobą i ew. przylepić do człowieka.

GONZO będzie cudownym kompanem w domu, w którym zapewni mu się swobodę i niewielką ilość spacerów, jak również będzie się przestrzegać podawania leków na stawy. GONZO nie biega, co najwyżej potruchta kilka kroczków, tak więc wyjścia z nim muszą być spokojnie i nieforsujące starszego pana. Modelowo chodzi bez smyczy od pierwszego dnia i bardzo pilnuje się opiekuna.

GONZO to sama łagodność i życzliwość, wierzymy, że będzie miał szczęście i znajdzie jeszcze swój wspaniały dom.

Kontakt adopcyjny:
Dorota: 691 944 942
Ewa: 509 201 457
Agnieszka: 513 430 207

 

Aktualności

Zbieramy na karmę! Trudna sytuacja

Szanowni Państwo, Od pewnego czasu Boguszki mają pod górkę. Niezbędne modernizacje schroniska (m.in. wymiana całe elektryki, której koszt to prawie (więcej…)

PODZIĘKOWANIA – AQAREL ZOO

FUNDACJA SZANSA składa ogromne podziękowania firmie Aquael Zoo, która przekazała naszym Boguszkom smycze oraz posłania w ramach IX Edycji Wielcy (więcej…)

PODZIĘKOWANIA – GRANDE FINALE

Fundacja Ostatnia Szansa wraz ze wszystkimi Boguszkami, serdecznie dziękuje firmie GRANDE FINALE  (www.grandefinale.pl) za podarowanie ogromnego pudła z koszulkami pooperacyjnymi (więcej…)